Ara
  • İnfigo Sağlık

Klinik Başarı Hikayesi No: 4518

Hastanın onkoloğu, tümörden alınan doku biyopsisinden sonuç alamadı. Onkolog, kişiselleştirilmiş kanser testindeki uzmanlığı için Circulogene'e kan örneği gönderdi. Circulogene, bir haftadan kısa bir sürede genetik bir alterasyonu tespit edebildi ve hastanın kanserini spesifik bir terapötik ile eşleştirdi.

Tek tüp kan kullanan Circulogene teknolojisi, farklı tedavi stratejilerini belirleyen 4 farklı genetik alterasyon için test edilmiştir:

  • DNA Mutasyonları

  • RNA Füzyonları

  • PD-L1 İfadesi

  • MSI (Mikrosatelit Kararsızlığı)


Sonuçlar:

Circulogene, kısa zamanda %50'den yüksek oranda PD-L1 ekspresyonu saptadı ve akciğer kanseri ile bağlantılı DNA mutasyonlarıyla ilgili devam eden 47 çalışma belirledi. Onkolog hasta için hemen pembrolizumab tedavisi başlattı.

Klinik Fayda:

“Doku biyopsisinden sonuç alınamaması nedeniyle nasıl bir tedavi planı izleneceği belli değildi. Ancak Circulogene bir tüp kan kullanarak tedaviyi planlayan hekime hastanın doğru tedavi alabilmesi için gereken kişiselleştirilmiş sonuçları haftalar veya aylar içinde değil, çok kısa bir zamanda verdi.” - Chen Yeh, Baş Bilim Görevlisi

Sonuç Özeti:

Circulogene’nin likit biyopsi testi yapılmasaydı, hastaya akciğer kanseri için spesifik olmayan bir tedavi uygulanarak tedavi denenebilirdi. Onkolog, hastanın tümörünün moleküler karakterizasyonu sayesinde, geleneksel doku biyopsisinin zorluklarını ve belirsizliğini aşmayı başardı ve kısa zamanda bilinçli ve etkili bir kanser tedavisi kararı verdi.


Test Edilen Gen: 50

Tespit Edilen Alterasyon: 1

FDA Onaylı Tedavi: 1

Ek Tedavi: 0

Devam Eden Klinik Değerler: 47


İmmünoterapi Test Sonuçları:

PD-L1: Pozitif; Pembrolizumab, Nivolumab önerildi.

MSI-H: Belirsiz.

RNA Test Sonuçları:

ALK Gen Füzyonu: Tespit Edilmedi.

ROS1 Gen Füzyonu: Tespit Edilmedi.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

0850 305 33 50   ❖   info@infigosaglik.com

 

Etiler Mah. Taşlıçay Sk. Tepecik Konağı Apt. No:5/2 34337 Beşiktaş İstanbul

© İNFİGO SAĞLIK 2020

infigo sağlık-logo-yazılı-saydam.png